. Ma Csilla napja van.
Az első gyertya
2013-12-02 02:10:07
Az első gyertya

Az első gyertya

Az idei tél szép vasárnappal, Advent első vasárnapjával kezdődött. Délután 17 órakor a maglódi evangélikus egyházközség közreműködésével gyújtották meg a MagHáz előtt a város adventi koszorúján az első gyertyát.

 

 

 

 

 

 

 

Németh Mihály lelkész (második képünkön) hirdetett ihletetten igét. A magyar és szlovák nyelvű énekeket a gyülekezet YourCoreHorse nevű új ifjúsági zenekarának tagjai kísérték. A több mint 100 fős ökumenikus gyülekezet előtt Kérges László, az evangélikus egyházközség felügyelője, alpolgármester gyújtotta meg az eljövetel, a várakozás, a szeretet első, jelképes lángját.

 

December 7-én (szombaton) a katolikus egyházközség segítségével lobban fel a második adventi gyertyaláng, majd a Családi Körben keresztény rendezvény vendége lesz dr. Beer Miklós megyéspüspök. December 14-én (szombaton) a református egyházközség működik közre az ökumenikus gyertyagyújtásban. December 22-én pedig 14 órakor veszi kezdetét a maglódi Mindenki Karácsonya, amelyet a negyedik gyertya lángjának fellobbantása nyit majd meg.

 

Utoljára frissítve: 2013-12-02 02:17:45

További híreink
Kásler embere támadja Zachert
Kollár Lajos professzor az Emmi emailcíméről küldött üzenetében mintegy 63 szakmai tagozat vezetőjétől azt kérte: ítéljék meg, hogy etikailag helyes-e, amit Zacher Gábor ...
2021-04-18 14:16:42, Hírek, Fókuszban Bővebben
A nagy világösszefüggések és a felcsúti Madonna
Ma remek fotókkal illusztrált cikkben olvasom, hogy Felcsút környékének fideszes országgyűlési képviselőjét egy Szűz Mária szoborral ajándékozta meg egy önmagát szobrászn...
2021-04-17 17:24:03, Hírek, Fókuszban Bővebben
Meghalt Törőcsik Mari
Ma hajnalban, hosszú betegeskedés után, életének 86. évében elhunyt Törőcsik Mari, a Nemzet Színésze és a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, háromszoros Kossuth-, kétszer...
2021-04-16 18:40:44, Hírek, Fókuszban Bővebben

Hozzászólások

Még nem érkezett be hozzászászólás! Legyen ön az első!

Hozzászólás beküldéséhez kérjük lépjen be vagy regisztráljon!
Oldal tetejére
Ezt olvasta már?
A kormányzat győzelmi jelentéseket tartalmazó kéretlen emailekat küld azoknak, akik regisztráltak a járvány el...
Bővebben >>