. Ma Pál napja van.
Az első gyertya
2013-12-02 02:10:07
Az első gyertya

Az első gyertya

Az idei tél szép vasárnappal, Advent első vasárnapjával kezdődött. Délután 17 órakor a maglódi evangélikus egyházközség közreműködésével gyújtották meg a MagHáz előtt a város adventi koszorúján az első gyertyát.

 

 

 

 

 

 

 

Németh Mihály lelkész (második képünkön) hirdetett ihletetten igét. A magyar és szlovák nyelvű énekeket a gyülekezet YourCoreHorse nevű új ifjúsági zenekarának tagjai kísérték. A több mint 100 fős ökumenikus gyülekezet előtt Kérges László, az evangélikus egyházközség felügyelője, alpolgármester gyújtotta meg az eljövetel, a várakozás, a szeretet első, jelképes lángját.

 

December 7-én (szombaton) a katolikus egyházközség segítségével lobban fel a második adventi gyertyaláng, majd a Családi Körben keresztény rendezvény vendége lesz dr. Beer Miklós megyéspüspök. December 14-én (szombaton) a református egyházközség működik közre az ökumenikus gyertyagyújtásban. December 22-én pedig 14 órakor veszi kezdetét a maglódi Mindenki Karácsonya, amelyet a negyedik gyertya lángjának fellobbantása nyit majd meg.

 

Utoljára frissítve: 2013-12-02 02:17:45

További híreink
Orbán Gáspár ifjú katonaként 40 milliós angliai akadémiai tanulmányokba kezdett
Kadétonként közel negyvenmillió forintba kerülhet a brit katonai elit iskola, a Sandhurst Royal Military Academy (RMAS) kilenc hónapos kurzusa, amelyet a kormányfő fia, O...
2021-01-15 21:28:32, Hírek, Fókuszban Bővebben
Létrejött a végleges közös ellenzéki együttműködés 2022-re
Mind a hat párt közös listán indul, olyan jelöltet nem támogatnak, aki korrupciós bűncselekményben részt vett vagy összejátszott a Fidesszel – többek között erről állapod...
2020-12-21 17:49:22, Hírek, Fókuszban Bővebben
Párbeszéd: Orbánt csak két dolog érdekli – önmaga és a bosszú
„Ahány kormánydöntés, annyi tanúbizonyság: az Orbán-rezsimet sem a koronavírus-járvány kezelése, sem a magyar emberek, sem a mindannyiunkat kiszolgáló, megannyi közszolgá...
2020-12-19 19:17:24, Hírek, Fókuszban Bővebben

Hozzászólások

Még nem érkezett be hozzászászólás! Legyen ön az első!

Hozzászólás beküldéséhez kérjük lépjen be vagy regisztráljon!
Oldal tetejére
Ezt olvasta már?
Mága Zoltán a Facebook-oldalán számolt be arról, mennyire megrázta az Újpesten történt késes támadás híre. A h...
Bővebben >>