. Ma Emma napja van.
Meizl Máté magyar bajnok
2014-07-27 22:07:21

Két maglódi sportolót nevezett az MTC a július 26-i kecskeméti Ifjúsági Országos Bajnokságra.

Meizl Máté (1998) az 56 kg-os súlycsoportban 64 kg szakítással és 78 kg lökéssel, 142 kg összteljesítménnyel – a júniusi Budapest Kupa megnyerése után – országos bajnok lett. 4 kg-gal előzte meg az ezüstérmes versenyzőt. Gulás Gábor Tamás (1999) +94 kg-os súlycsoportban 83 kg szakítással és 100 kg lökéssel, 183 kg összteljesítménnyel hatodik helyezést ért el. A Budapest Kupán elért első helyezéshez még „elég” volt 176 kg-os végeredmény, most kategóriájában 270 kg összteljesítménnyel nyert aranyat egy nyíregyházi sportoló.

* * *

2013 novemberében, első igazán nagy versenyük után készült az alábbi páros interjú, amelyet a Maglód TC oldala közölt.

MTC: Mikor és hogyan kezdtétek a súlyemelést?

Gulás Gábor Tamás: Két évvel ezelőtt egy barátom invitálásra jöttem le az edzőterembe, és azóta dolgozom folyamatosan.

Meizl Máté: Engem már Gábor „hozott le” egy fél évvel később. Láttam őt egy iskolai táborban súlyt emelni, és azonnal meg is tetszett ez a sport. Megkértem, hogy vigyen le az edzőterembe, mert szeretnék én is edzésekre járni és versenyezni. Lehozott, bemutatott az edzőknek, és azóta rendületlenül járok is.

MTC: Volt már korábban is versenyetek, vagy ez, a 2013. évi serdülő bajnokság volt az első?

Meizl Máté: Az első igazán nagy verseny ez volt. Januárban már jártam egy nemzetközi viadalon, alacsonyabb súlycsoportban indultam, és 3. lettem, de akkor, még kezdőként nem éreztem magam kellően magabiztosnak. A mostani versenyre már nagyobb tapasztalattal érkeztem, és nagyon örülök, hogy végül a 3. helyen végeztem.

Gulás Gábor: Nekem is volt már egy versenyem, a mostanihoz hasonlóan ugyancsak a Testvériség csarnokában. Akkor a 2. helyen végeztem. Érdekesség, hogy akkor és most is a nagy riválisom Rácz László végzett az 1. helyen. Voltam már dobogó tetején is, igaz, akkor a mezőny egy kicsit hiányos volt.

MTC: Mennyi edzéssel készültök?

Meizl Máté: Általában heti 3 edzésünk van, de Gáborral hetente kétszer konditerembe is eljárunk.

MTC: Hogy tervezitek a jövőtöket a súlyemelésben?

Meizl Máté: Amíg az időm, a szüleim és szervezetem engedi, és amíg szívvel-lélekkel bírom csinálni, addig mindenképpen szeretnék lejárni az edzőterembe. Persze jó lenne minél több versenyen elindulni és szép eredményeket elérni.

Gulás Gábor: Édesanyám és édesapám nagyon örülnek, hogy sportolok, és maximálisan támogatnak is. Amíg a szervezetem engedi, járni fogok az edzésekre, és Mátéhoz hasonlóan én is törekszem majd minél jobb eredményeket elérni.

Képek és interjúszöveg: Maglód TC, 2013.

1–2. kép: Meizl Máté (a 2. kép forrása a sportoló közösségi oldala)

3. kép: Sebestyén Zoltán edző és Ádám László szakosztályvezető Gulás Gábor Tamással és Meizl Mátéval (2013)

Utoljára frissítve: 2014-07-27 23:13:45