. Ma Konrád, Tivadar napja van.
1:6-tal vert ki a Paks a Magyar Kupából

„Más sebesség! Lelkes kis csapat a mienk, de ez más sebesség!” - mondta a Védelem Biztonsági Szolgálat embere a pálya szélén, amikor a 2. gólt is bevarrta Kiss Tamás, a Paksi FC játékosa a Maglódi TC kapujába a 18. percben. Igaza volt: a 4. találatnál az egyik hazai játékos a partjelzőtől tudakolta, mennyi is az eredmény. Pedig abban a 45 percben ötöt is kaptunk, talán a csapattársak azért tudták még számolni. Határozottan és folyamatosan „nyomta” a Paks Maglódot, elkelt volna hát a védelem a pályán belül is.

Az egyik rendező a partvonal mellett felemlegette a Budapest-kupában játszó Unione elleni, egy héttel korábbi edzőmérkőzésünket. Volt ideje mesélni, az ekkor már energiatakarékosan játszó, tolnai csapat 6. góljára a 67. percig kellett „várni”. Azt mondta, hogy a 9:0 végeredményt úgy értük el az edzőmérkőzésen, hogy szétfutottuk az ellenfelet, és a tetszetős akciók mellett akár 3 tizenegyest is kihagyhattunk, akkora volt a két teljesítmény közötti különbség. - Mint most. Vonta meg tárgyilagosan a fájó párhuzamot.

Tény, hogy a hazai csapat (kékben) alig néhány halvány helyzetet dolgozhatott ki, azt is főként a 2. félidőben, amikor a vendégcsapat (zöldben) már, magabiztosan bár, de ült a babérjain. A szépségtapaszra a 71. percig ácsingóztak a maglódiak: Rajz Miklós szabadrúgása enyhített a hazaiak szenvedésén, így kaptunk ki 1:6-ra. „Összességében elégedettek lehetünk, hiszen helytálltunk egy NBI-es csapattal szemben. Az Újpest 14, a Vasas 12 góllal múlta felül ellenfelét, tehát mi egy vállalható vereséget szenvedtünk - vont mérleget a sportegyesület honlapja

Kikapott tehát a csapat is, és a közönség sem nyert, hiszen meg sem nézhette a zárt kapuk mögötti találkozót.